X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
Logo
Canlı Destek 0850 305 66 10

Akınsoft Programları Hakkında Bilgi ve Demo Talep Etmek için tıklayın.

Grafik Tasarıma Nasıl Başlanır ?

Günümüzde grafik tasarımında en yaygın kullanılan Photoshop, InDesign ve İllüstratör gibi tasarım programlarını inceleyerek başlayabilirsiniz. Profesyonel bir grafik tasarımcı olmayı planlıyorsanız, adım adım ilerleyerek tasarımcılıkta ilerleyebilirsiniz.

Grafik Tasarıma Nasıl Başlanır

 

Günümüzde grafik tasarımında en yaygın kullanılan Photoshop, InDesign ve İllüstratör gibi tasarım programlarını inceleyerek başlayabilirsiniz. Profesyonel bir grafik tasarımcı olmayı planlıyorsanız, adım adım ilerleyerek tasarımcılıkta ilerleyebilirsiniz. Yaptığınız tasarımları görsel zevkinize güvendiğiniz arkadaşlarınıza göstererek, geri dönüşlere göre tasarımlarınızı tekrar düzenleyebilirsiniz.

 

 Profesyonel Grafik Tasarıma Nasıl Başlanır?

 

 Daha önce hiç tecrübesi olmayan ve bu işe yeni olanlar grafik tasarımına başlamak için

 kaygılı olabilirler. Unutmamalıyız ki kısa süre de profesyonel bir grafik tasarımcısı olamayız. Bu durum öğrenmede ki motivasyonumuzu olumsuz etkilememeli. Çabalamalıyız, istediğiniz tasarımcı olmak konusunda günden güne nasıl geliştiğinizi siz de fark edeceksiniz. Zamanla profesyonel web sayfalarında ki grafik tasarımların yapılabilirliğini fark edecek ve hobinizden zevk alacak, zamanla grafik tasarımcısı olarak para kazanacaksınız.

 

 Grafik Tasarımı Öğrenmek İşime Yarar mı?

 

 Grafik tasarımını kişisel blogunuzda veya sosyal medya hesaplarınızda da kullanabilirsiniz. Öğrenciyseniz hocalarınıza etkileyici bir sunum hazırlayabilirsiniz. Çalışıyorsanız grafik tasarım becerilerinizle iş yerinde etkili bir fark yaratabilir veya bir anne iseniz çocuğunuzun doğum günü için harika bir tasarımı olan digital bir davetiye hazırlayabilirsiniz. Benzeri birçok alanlarda grafik tasarımı becerilerinizi kullanabilirsiniz.

 

 Kaliteli Grafik Tasarım Nasıl Olmalıdır?

 

 Grafik tasarımında amacımız bir mesajı net ve akılda kalıcı bir şekilde karşı tarafa iletmektir. Tasarımınız boyunca görüntülerin kaliteli ve tutarlı olmalıdır. Hazır stok fotoğraf kullandıktan sonra, kendi çekiminiz bir fotoğraf kullandığınızda, bunlar arasında görüntü kalitesi aynı olmalıdır. Tasarımda görsel bütünlük çok önemlidir. Tasarımda ki görsellerin stili, oranları, çerçeveleri, aydınlatması ve kalitesi tasarım boyunca sabit kalmalıdır. Tasarımda ki tutarsızlıklar göz yorar ve profesyonel bir görüntü oluşmaz.

 

 Tasarımınız Göz Yormayan ve Anlaşılır Bir Tasarım Olsun

 

 Mesajınız anlaşılır ve net olmalıdır. Diğer unsurlar da bu amaca hizmet etmelidir. Doğru parlaklık ve kontrast dengesine ulaşmak çok önemlidir. Tasarım mesajı, kaç öğe kullanırsanız kullanın egemen olmaya devam etmelidir. Tutkunuzun peşinden gidin, Tasarımla için profesyonel bir grafiker olmanız gerekmez. Yeni beceriler sizi iş dünyasında daha cazip kılacaktır. Şunu unutmamalısın ki en önemli şey, yaratıcı olmak ve yenilikçi olmayı hedeflemektir. Kendinize inanır ve çalışırsanız başarıya ulaşırsınız ve çok güzel işler çıkarabilirsiniz!

 

Top